Ostatnio przeglądane

Producenci

Pistolet gazowy RazorGun PMG-37

Nowy produkt

Wysyłka 24h

199,00 zł

-30,00 zł

229,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacjiDesign PMG nie nawiązuje bezpośrednio do żadnej popularnej konstrukcji broni palnej, co utrudnia potencjalnemu napastnikowi szybką identyfikację urządzenia. Z analiz policyjnych oraz opinii specjalistów od samoobrony jasno wynika, że bodźcami zdolnymi do powstrzymania eskalacji przemocy mogą być jedynie widok przedmiotu przypominającego broń oraz zdecydowana postawa osoby, która się broni.

PMG powstał z lekkiego i niezwykle wytrzymałego polimeru, który w swoim składzie zawiera również włókno szklane. Dzięki wykorzystaniu takiej technologii miotacz jest niezwykle odporny na udar mechaniczny i warunki atmosferyczne, a także bardzo komfortowy w codziennym noszeniu. Średniej wielkości konstrukcja oraz stosunkowo niewielki ciężar (poniżej 400 g) sprawia, że pistolet może być wygodnie użytkowany i przenoszony również przez Kobiety. Matowa i antypoślizgowa faktura polimeru, powoduje, że miotacz bardzo realistycznie imituje broń palną. Rękojeść o estetycznym teksturowaniu zapewnia pewny i wygodny chwyt pistoletu, nawet w spoconej dłoni, co często zdarza się w sytuacji stresu i zagrożenia.

W odróżnieniu od starszych modeli miotaczy gazowych, w PMG RGun zastosowano bardzo funkcjonalny i praktyczny bezpiecznik chwytowy. Użycie miotacza jest możliwe dopiero przy prawidłowym chwycie rękojeści. Takie rozwiązanie skutecznie zapobiega przypadkowemu wyrzutowi gazu oraz eliminuje konieczność przełączania drobnych, często trudno dostępnych bezpieczników. W sytuacji zagrożenia nie musimy także pamiętać o odbezpieczaniu bezpiecznika, wystarczy jedynie poprawne uchwycenie rękojeści i miotacz jest gotowy do działania. W miotaczu znajduje się niewiele części ruchomych, co ma znaczący wpływ na jego bezawaryjność oraz prostą obsługę. Oprócz bezpiecznika chwytowego w pistolecie znajdują się jedynie dwa ruchome manipulatory: przycisk odpowiedzialny za zwolnienie magazynka oraz język spustowy służący do wyrzutu gazu pieprzowego.

Jedną z największych zalet PMG jest możliwość błyskawicznej wymiany kapsuły z gazem pieprzowym. Po wysunięciu magazynka z rękojeści wystarczy usunąć pustą kapsułą, zastąpić ją nową, oraz z powrotem wsunąć polimerowy magazynek do chwytu pistoletu. Ta prosta czynność, po kilku próbach nie powinna zająć więcej niż kilka sekund. Podstawa magazynka jest poszerzona, co zapobiega jego przypadkowemu wysunięciu się z rękojeści. Twórcy PMG w trosce o wysoki realizm nie zapomnieli także o innych detalach konstrukcyjnych np. mechanicznych przyrządach celowniczych, ryflowaniu zamka oraz matowym wykończeniu, która jest powszechnie stosowane we współczesnej broni.

Działanie

RazorGun PMG-37 swoją wysoką skuteczność zawdzięcza wykorzystywaniu pieprzowego środka drażniącego zawierającego 10% kapsaicynę (Oleoresin Capsicum) oraz 1,33% Major Capsaicinoids o ostrości aż 2 mln SHU (jednostek ostrości Scouville). Kapsaicyna jest organicznym związkiem chemicznym, znanym między innymi z papryczek chilli, sosu Tabasco itp. W małych stężeniach stosowana jest w przemyśle spożywczym i ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Jednak gaz OC o ostrości aż 2 mln SHU działa natychmiastowo na receptory bólu wywołując uczucie palenia i zakłócając normalną pracę układu nerwowego.

Zmodyfikowana konstrukcja dyszy w połączeniu za sprawdzonym kartridżem gazowym, zapewniają zasięg wyrzuconej chmury od 1 do 4 metrów! Jest to niezwykle ważne, ponieważ pozwala nam zachować bezpieczny dystans od zagrożenia. Zaletą chmury gazowej jest możliwość rażenia większej ilości napastników oraz szerokie pole działania, co jest szczególnie istotne w sytuacji stresu, eliminuje bowiem konieczność dokładnego celowania. Kartridż gazu o pojemności 15 ml wystarcza na około 9 krótkich lub 2 długie użycia. Wszystko jednak zależy od intensywności pracy na spuście oraz stopnia zagrożenia.

Dzięki zastosowaniu w kartridżu gazowym samo uszczelniającego zaworu kapsułę możemy przenosić w pistolecie nawet przez 3 lata, bez obaw o uszkodzenie konstrukcji miotacza.

Gaz pieprzowy powoduje bardzo nieprzyjemną, czasową reakcję alergiczną objawiającą się intensywnym łzawieniem oczu, podrażnieniem śluzówki nosa i gardła oraz ogólną dezorientacją, podczas której agresor nie jest w stanie podejmować skoordynowanych działań. Osoba potraktowana gazem pieprzowym niemal od razu odczuwa jego efekty. Po upływie kilku kolejnych sekundach następują zaburzenia percepcji oraz izolacja napastnika, dając nam czas na bezpieczne oddalenie się oraz wezwanie organów ścigania. Warto podkreślić, że gaz pieprzowy stosowany w PMG działa również na agresorów będących pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz innych toksycznych środków odurzających (dopalaczy). Czasowe efekty działania gazu w zależności od tolerancji na kapsaicynę, mogą trwać od 30 do 120 minut!

RazorGun PMG-37 sprzedawany jest z zainstalowaną kapsułą gazową, dlatego jest gotowy do działania od razu po zakupie. Pistoletowy miotacz gazu dostępny jest dla wszystkich osób pełnoletnich. Na jego zakup i posiadanie nie są wymagane pozwolenie na broń i rejestracja na Policji.

Opinie klientów

Napisz swoją opinię

Pistolet gazowy RazorGun PMG-37

Pistolet gazowy RazorGun PMG-37

Pytanie o produkt

Nie wymaga rejestracji

Jeśli nie ma tu odpowiedzi na twoje pytanie, skorzystaj z formularza.

opcjonalnie
*Wymagany by uzyskać powiadomienie o odpowiedzi

4 innych produktów w tej samej kategorii: